Prosinec 2014

Cigán - film

30. prosince 2014 v 18:25 | http://life2006.blog.cz/ |  Moje filmové recenze
Cigán je film natočený v roce 2011 režisérem Martinem Šulíkem a vypráví příběh 14 letého Adama, mladého Roma, žijící ve Slovenské cikánské osadě. Jeho maminka právě pochovala nedávno svého manžela a žije s Adamem a jeho malými sourozenci v malém " domě" přímo v osadě, za nedlouho si jeho matka vezme napůl romského muže z osady. Adam prochází světem který mu je blízký a přesto cití, že jsou vyřazeny ze společnosti a gádžové se k nim nechovají pěkně. Proč by taky měli, kradou, podvádějí, ... Adam má jakési útržky snů, kde si vzpomíná na otce a ten mu v jedné vidině prozradí, kdo ho zavraždil. Nakonec se Adam stane ve 14 letech vrahem, ...


celý článek najdeš pod perexem, děkuji :-)

Vitamíny a laktobacily

29. prosince 2014 v 14:20 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Od malička trpím na bolesti bříška, nejvíc to odstartovala puberta měsíčky atd, a dodneska mi břicho dost bolí. Nepřidal tomu ani porod. Takže hodně do sebe dávám laktobacili, nedávno cca 14 dnů zpět jsem brala antibiotika na hnisavou angínu, ( ještě se cejtím dost přejetě) a tak mi přítel hned koupil laktíky, protože já jak beru ATB tak hodně často trpím pak na kvasinky. ATB sežere všechny bakterie v těle a i ty co v těle být musejí. Tubičky s magnesiem a multivitamínem mám jako přídavek stravy v zimních období, kdy v zimě, v mrazech, v mokru chodím dlouhé trasy pěšky tak nějaký ten vitamín. Začala jsem jíst i jablka, i když je moc nemusím, ale miluji rajčátka a okurky a ty se dají koupit opravdu levně

Dnešní jídelníček, omezené sladkosti, pořád hlad

29. prosince 2014 v 13:27 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Kdo sleduje můj blog ví, že se pokouším ze svých 74 kg dostat se aspoň na 65 kg. Vypadám jak nafouklá plastová panenka. Nohy, stehna, zadek mám pevný, vycvičený chůzí a tvrdou prací a nad nohama začíná můj problém pupek a ňadra. Nohy i zadeček mám pevný určitě z aktivního života, protože do práce chodím pěšky, tam i zpět, do druhé práce dojíždím, ale od zastávky to mám 2km do práce a zase zpět. Nechodím běhat, ale hodně mně baví tzv rychlá chůze. V práci mám pohybu na spalování také hodně. ...

Prostě jednoduše řečeno tlustá jsem proto, že jsem jedla málo ( ten, kdo prošel dietami atd a je silnější ví určitě o čem mluvím), né každej tlustej je, že by se ládoval od rána do večera čipsíkama a zapíjel to pivíčkem. Ano sladké mám hrozně ráda a tím opravdu trpím, sladké mi fakt chybí. Jedla jsem hodně ve fastfoodech, kousek pizzy, smažáček do housky a doma jsem to pak po práci zapráskala lentilkama a gumídkama. Když bych měla vyložit svůj týdenní příjem jídla na stůl jak to dávají v pořadu Jste to co jíte. Tak by stůl byl polovičatý. Pečivo příliš nejím, když ano tak bílé, a to je špatně vím to, ale živím rodinu sama a můj rozpočet není tak velký abych mohla kupovat tmavé pečivo jeden kus za 4 kč, ... teď jsem přesedlala na tmavý toustový chléb aspoň. Salámy nejím, dám si za celý týden tak 6 koleček turistáku a 4 maximálně kolečka šunky, nemusím salámy, ale ty mé sladkosti ... je to možné, že si to vybírá daň i moje deprese. Trpím na silné deprese a léčím se na psychiatrické ambulanci na tzv. chorobný smutek. A sladké mi dělá dobře. Prostě to tak je.


foceno dnes cestou do práce, máme všude sníh :-)


Dneska jsem utíkala do práce a ráno jsem si jako snídani vzala ovesnou kačišku jeden sáček, jedna miska a k tomu jsem jedla banán, ten jsem celý nedojedla. Vypila jsem půl litru zeleného čaje, který jsem si vzala i do práce do termosky na cestu.

Pak jsem měla dlohou brodivou cestu sněhem po městě a šla jsem pěšky jako vždy tam i zpět, v práci dvě hodiny aktivního pohybu. Doma jsem si uvařila zeleninový vývar, mrkev, celer, petrželka, česnek jen na chuť, bez soly, bez magi atd. Bylo to dost vodové, neslané a dost bez chuti, ale vyhovovalo mi to. K obědu jsem uvařila testoviny, do toho bílé fazolky, mrkev, česnek. A tady jsem u oběda zhřešila nakrájela jsem tam na maličké kousky párek. (Né vždy se podaří neodolat) , ale přiznávám to. Oběd jsem ale snědla, pak jsem si dala kávu. A odpoledne utíkám zase do práce, pěšky a příjdu na večer. Pak budu zace cvičit.


K večeři přesně ještě nevím, ale chtěla bych něco lehčího. Za ten hřích k obědu si nic nezasloužím.

Na co jsem opravdu, ale pyšná, tak jak chodím pěšky přes celé město do práce, a cestou míjím fastfoody s pizzou, a pekařství, kde jsem si kupovala kakao, koláčky, koblihy atd, tak opravdu jsem vydržela tam nezajít a opravdu jsme si nic nekoupila. Takže jsem i ušetřila :-) Ale pokušení fakt bylo silné. Opravdu silné, mozek mi úplně říkal, ser na dietu Dájíku, vybodni se na to, máš hlad nažer se. Ale svědomí mi nedalo. Vydržela jsem.

Jediné s čím opravdu stále bojuji je takový pocit jako prázdnoty, hlad už vysloveně nemám, příjde mi spíš že to je jak nějaký abstáček po sladkým, že to tělo na to bylo fakt zvyknuté a chce to. Teď to nemá a trpí. Musím si zvyknout, ale opravdu už dobrých 14 dnů jsem neměla ani kousek čokolády a ani jednu tatranku.

Tak mi lidičky držte palečky. Zatím se vůbec nevážím ani neměřím. Příjde mi to demotivující ze začátku. Takže s nějakýma mírama ještě počkám. Navíc váha jako taková není úplně důležitá, a jestli zhubnu na bříšku tak to poznám ....

Hubnutí, den 1 - Můj první trénink bříška a lehkých cviků, co mi dělá problémy, hlad po cukru

28. prosince 2014 v 17:02 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Dneska jsem měla k snídani banán s nakrájenými jablíčky, a veku slabě ohřátou v troubě, na to jsem nakrájela 30 procentní eidam a šunku, slabě jsme to namazli olivovým máslem, opravdu slabě, a dala jsem si zelený čaj. Před snídaní jsem si tajně v koupelně dávala 15 dřepů :D a dala jsem to. Nasnídala jsem se společně s přítelem a synkem a vyrazili jsme asi po hodině na takovu zdravotní zimní - ledovou procházku kolem Liberecké přehrady. Měli jsme sebou našeho velkého křížence Majkyho.

více v celém článku pod perexem :-) děkuji

Hubnutí - Můj cíl a motivace 1

28. prosince 2014 v 15:43 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Není to poprvé co jsem se rozhodla začít s dietou, či prostě hubnutím jako takovým. Jsme v době, která by se mohla nazvat dobou XXL. Ano, je to tak. Všude na nás čekají různá lákadla ve formě rychlých občerstvení tzv Fast Foodů, Mc Donaldů a KFCček. Všude je množství jídla, sladkostí a všeho co máte rádi. Někdo má postavu, že je hubený a štíhlí i kdyby sežral otep slámy, bude pořád hubený a někdo bohužel jako já, má pomalejší spalování a sní kolečko salámu a hned se to uloží. Nikdy jsem nebyla úplně hubenňoučká, až na dobu po 20, kdy jsem vážila sotva 50 kilo, ale také se to dnes odrazilo na mém zdraví.

více v celém článku pod perexem --- děkuji

Kráska tajemná, hvězdy na nebi

25. prosince 2014 v 12:01 | http://life2006.blog.cz/ |  Povídky a podobné pokusy
Kráska tajemná, hvězdy na nebi
Ty temná noci, ty krásko tajemná, co skrýváš ve svých útrobách.
Hledám pravdu ve hvězdách.
Ty temná noci, dívko s tmavými oči, pojď ke mně blíže.
Obejmu tě svými ruky, jako ty celý vesmír svými mraky.
Vím, že jsi osamělá, přesto máš co nabídnout
Ten sňatek já chci s temnotou.
Koukám do temtoty a světlo vidím,
to jsou hvězdy a světlo tvého srdce
pro tebe má lásko to moje kvete.
Pro tebe, jen pro tebe tak počkej a zůstaň
své hvězdy si braň,
obejmi mně mléčnou dráhou
všechny zlé mosty se za námi lámou.
Tak lásko věř mi a plibek mi věnuj
jsi tu pro nás celému světu, ...


"Maličkosti, které dělají lidi šťastnými" Naše sny

2. prosince 2014 v 21:30 | http://life2006.blog.cz/ |  Téma týdne
Naše sny a touhy, ty překrásné hry v nouzi,
každý sní a každý by měl, máš tam vše co bys chtěl.

Sněhové vločky padající na okno, to stačí proč chtít víc, slyšet zase tu oblíbenou skladbu,
nemusím si dělat milionovou hradbu

Vidět zase létat kachny, krmit labutě a sedět tam nehnutě,
stačí nám tak málo, třeba vánek, stačí jenom malý spánek.

Držet v ruce dětskou ručku a dýchat zdraví vzduch však tohle nejsou přeci maličkosti, řekl by ti Bůh.

Je to všechno co potřebuješ ke štěstí, tyhle maličkosti, jako střípky radosti.
Člověk nepotřebuje víc než má, hlavně když ho někdo rád má.


/pohrála jsem si malinko se slovy a rýmy, nevím co bych měla napsat na toto téma jiného, stačí mi malinko/ ....