Leden 2015

Jak jsem na tom s hubnutím - můj jídelníček foto

24. ledna 2015 v 23:27 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Vůbec nějak nebyl čas psát blog, ten kdo mě má na Fb tak fotky sem tam občas vidí z mého jídelníčku, něco mám hodně i na instagramu. Takže jdu rovnou k fotkám.


více najdeš pod perexem článku, děkuji

Očista horor - thriller 2013

24. ledna 2015 v 22:59 | http://life2006.blog.cz/ |  Moje filmové recenze
Už dlouho jsem nepsala žádnou filmovou recenzičku, a to jsem už nějaké filmíky i skoukla. Dneska jsem se rozhodla napsat o filmu, který je horor, thriller a jmenuje se Očista. Amerika zažívá skvělé roky, je potlačená jaká koliv kriminalita? Ptáte se jak je to možné?

Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz...

více v celém článku pod perexem

Po druhé doma hurá :-)

24. ledna 2015 v 10:13 | http://life2006.blog.cz/ |  Ze života
Asi od středy máme prcka doma hurá, měl jít až v pátek domů a nakonec ho nám dali, budeme mít ještě hodně moc kontrol jak na traumatologii tak na neurologii. Malej nosí stelu, to jsou takové kšandičky ortézka na klíční kost, nějak mu to nesrůstá, když jsme byli na novém rengenu bylo to horší než předtím a tak jdeme v úterý na nový rengen do nemocnice. Tak uvidíme co s tím. Malej už aspoň komunikuje, sice je to úplně jiné dítě, neumím Vám to popsat ale je prostě jinej. Paní doktorka na obvodu říkala že to je dost možné a že to vidí i ona sama, a že by i takový mohl zůstat, prý rekonvalescence nebude na 2 měsíce ale prý k mozkovému krvácení tzv SAK, které je smrtelné se uvádí léčba 2 roky. Dospělí většinou zůstavají po takové diagnose subarachnodiálního krvácení což má cipísek zůstanou většinou inkotinenční na ůžku s myšlením 5 letého dítěte. Dá se to připrovnat k mozkové mrtvici, kdy je to také SAK. Malej je ještě opravdu malej, je to osmiletý dítě a ty se s toho dostávají mnohem lépe. Problém máme hodně s pamětí. Zapoměl psát a číst, musíme vše od začátku. Dělá všechno jakoby automaticky, čeho si všimla i doktorka, že pozdraví, udělá atd ale je to jako robot prý to k tomu patří. Musíme být prostě trpěliví, nejhorší je že si nepamatuje dobře třeba druhý den co prožil, nepamatuje si ani týden zpět, velké věci si pamatuje jak se jmenuje, kde bydlí, kdo je jeh rodina, pamatuje si i spolužáky podle jména. Když tu píšu o spolužácích, byla jsem malému ve škole pro nějaké učení, musíme začít znova učivem první třídy a druhou třídu v které je až později. Hrozí to, že by musel druhou opakovat, prootže u tech malých dětí se nedá chytit ničeho a když to chybí u prvnáčka či druháčka může to ovlivnit potom celé další vzdělávání.

více v celém článku pod prexem

Znova v nemocnici, krvácení do mozku

18. ledna 2015 v 17:41 | http://life2006.blog.cz/ |  Ze života
Ahoj lidičky jak víte tak 9.ledna našeho Vlastíčka srazilo přímo na přechodě, když šel ráno do školy automobil. Od pátku minulého týdne jsme byli na jipce až do neděle a v úterý nám ho dali domů. Vypadal jak zombií, ale jim se zdál dobrý, a hned druhý den byl už zase na Jipce v Liberci. Nemohl se postavit na nožičky :-( jeli jsme se sestrou i hned na pohotovst a tam šel na jipku, kde byl zase až do pátku, kde mu pak v nemocnici dělali CT vyšetření a zjistili krvácení do mozku. Takže středa jip, čtvrtek jip, pátek ráno jip a od pátku odpoledne jsme na děstkém oddělení. Musíme čekat jestli se krev v hlavičce nějak nezmizí, neuklidní se, může se to rozehnat ležením a klidovím režimem. Chodíme za Vlastíčkem na celý den po práci na 8 hodin, veřte mi, že jsem hotová :-( Uff, až dneska jsem odešla dříve.


Prcek je stále v nemocnici, čekáme asi tak do půl či konce týdne na CT hlavičky a pak už snad domů na měsíc, do klidového režimu. V nemocnici chodí do školy, učí se, i když mu to moc nejde. Má reakce hodně pomalé, je ze všeho hodně unavený, a nedokáže si zapamatovat jak se píšou písmenka, nějak zapoměl jak se co píše. Matematiku zvládá skvěle, hrozně moc rád počítá a chtěl by knihu matematiky, Nic jsem pro druháčka nenašla a tak se s nim vrhnu na geometrii, to by ho mohlo bavit. Miluje čísla Emotikona smile ty jediný mu dávaj v životě řád a smysl.

více pod prexem

Nejhorší můra rodičů.

10. ledna 2015 v 12:32 | http://life2006.blog.cz/ |  Ze života
Ahoj, včera se stala jedna z nočních můr všech maminek, při cestě do školy srazilo na přechodě mého syna auto, malej vyvázl realitivně dobře, hlavní je že žije. Má zlomenou klíční kost a měl otřes mozku, má rozbitou hlavu. Leží druhý den na dětském Jipu v Liberci. Všichni malému Vlastíčkovi držíme pěstičky. Prý ho apní řidička neviděla :-( věřím tomu na tom přechodu je plno křoví těžko říct jak se to přesně stalo. hlavní je že žije.


více v celém článku ... pod perexem

"TAJEMNÁ OSOBA"

8. ledna 2015 v 19:29 | http://life2006.blog.cz/ |  Téma týdne
Tajemná osoba třeba v mém životě by mohl být můj duchovní učitel, kterého hledám pomocí meditace, moje tělo je hodně karmicky zatížené, vím to, cítím to. Od mala. Potřebovala bych ho nalést a je to pro mně tajemná osoba, vím, že ho jednou při meditaci najdu, viděla jsem ho na břehu řeky, kde jsem plula na lotosovém listu a on se na mě díval. Měla jsem strach vidět více. Celý život mě ovládá strach, mám opravdu pořád strach z plno věcí. Chci najít svého učitele, svého cohránce, anděla, říkejme tomu jak chcete, ale on existuje. Má ho každý. On s náma před reinkarnací sepisoval náš životní plán, jen on nás zná opravdu jaký jsme ani my sami se neznáme tak jak právě on. Může to být někdo z minulého života, náš přítel, milující osoba, zpřízněná duše. nebo i cizí člověk, kterému my samy jsme někdy v životě mohli pomoc.


více pod perexem děkuji

Jak postupuju v hubnutí ...

7. ledna 2015 v 19:06 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Ahojky všichni, takže chuť po sladkýcm naprosto zmizela, už nemám chuť, ani pocit prázdnoty hladu atd atd což je super. Výsledky jsou bych řekla velmi uspokojivé. Jsem na sebe hrdá. Poslední dobou jsem, ale málo cvičila a jestli mi výjde nová práce tak věřte tomu nebudu cvičit asi vůbec, jednalo by se o práci, kde bych měla každý den 12. jen sob a neděle volná a do toho jeden víkend v měsící také plnej. Takže eeh tak. na jednu stranu moc chci aby to vyšlo. No dost keců jdu na fotku ...


více pod perexem ...

Vetřelec 1 - moje filmová recenze

2. ledna 2015 v 23:50 | http://life2006.blog.cz/ |  Moje filmové recenze
Film Alien je dnes již kultovní scifi sága. Na začátku celé této vesmírné ságy se setkáváme s plukovníkem Ellen Ripleyovou, která se, se svou posádkou vesmírné lodi Nostromo, nákladní - těžěbní lodi chystá směrem k zemi. Jsou však probuzeni centrálním počítačem "matkou" dříve než měli a jak zjistí jsou probuzeni za úkolem prozkoumat planetu, z které podle radaru vychází volání SOS. Matka - centrální počítač lodi zasleh vlny, které by měli znamenat voláním po pomoc a v popisech letecké společnosti se loď zvaná Nostromo musí vydat a prozkoumat místo.

Celé posádce se to nelíbí a jejich pobyt ve vesmíru by se podle výpočtu měl prodloužit až na deset měsíců. Posádka je velmi rozčílená, ale přesto uposlechnou, protože hrozí propad jejich mzdy za celou vesmírnou práci tam. Zanedlouho posádka se objeví na nehostinné planetě, od kuď byl vysílaný signál o pomoc. Posádka najde spoustu líhní vajček čeho si co nikdy předtím neviděla, do toho naleznou havarované kosmické plavidlo. Při zkoumání oné lodi naleznou líheň čeho si, co se vyklube z vajíčka - kokonu a přisaje se jednomu z posádky na obličej.


více pod perexem ...

Téma týdne je "Útěk před smrtí" neutíkej, stejně tě chytí, nebo snad ne?

2. ledna 2015 v 17:52 | http://life2006.blog.cz/ |  Téma týdne
Asi nikdo z nás si nechce přiznat, že tu jsme opravdu na jendo kafe a že nejsme nesmrtelný. Mnoho lidí se boj smrti, patří to i mezi naše instinkty, pud sebezáchovy. Mnohem větší než u zvířat. Máme prostě strach a nevíme co nás čeká. Já věřím, že to co z nás dělá právě nás, tak naše duše umřít nemůže. Je to obrovský kus energie, energie nezmizi, nejde zničit. Vždy něco asi musí být. Dohad o tom, zda existuje či neexistuje reinkarnace je mnoho. Já v reinkarnaci věřím. Věřím v minulé životy, karmu atd.


Útěk před smrtí by si přál asi každý a kdo říká, že se smrti nebojí si myslím, že lže. Byl by blázen kdyby ne. Je to hodně o naší síle o vnitřní síle. Někdo po těžké autohavárii zůstane v komatu a přesto se probudí, ten kdo zůstane nemohoucí, jednou vstane a začne chodit. Je to takový utěk před smrtí, buď je k tomu někdo přiměl, třeba právě na druhé straně a dal jim tak šanci a nebo jejich Já prostě uteklo tzv hrobníkovi z lopaty. měli a mají třeba nevyřízené účty, mají tu děti atd,a nebo prostě se nevzdali, nechtěli to vzdát a utekli smrti. Dnes a denně slyšíte o různých zázracích co se kolem nás dějí.

Ano, jednou každej z nás umře, ale právě proto, že to víme a máme i strach měli bychom se k ostatním, rodina okolí,a le i my samotní se chvat tak, jako kdyby den, který prožíváme by měl být náš poslední. Nemá cenu si závidět, ubližovat si. Nebo hamty hamty do vlastní kapsy. Nic si do hrobu nevzemete, jdeme tam pouze my, naše duše, vzpomínky a svědomí.

První týden je za mnou, první výsledky

2. ledna 2015 v 13:13 | http://life2006.blog.cz/ |  Hubnutí, cvičení atd
Ahoj, všichni co mně sledujete na Facebooku či na blogu tady tak dnes zveřejním první fota svých výsledků. O co mi vlastně šlo? Něco udělat s váhou a hlavně sundat pupík. Nohy mám vycvičený se zadečkem a opravdu pevný, ale všechny tukové zásoby mi jdou do bříška, copka opravdu ej jak nosit pneumaticku kolem pasu. Pohybu jsem vždy měla dost, hlavně na nohy a ruce, ale jídelníček byl dost nepravidelný a šílený. Po cestě z práce pizza, koblika, koláček, kako atd a tak jsem si řekla, že to prostě takhle už nejde.


více článku pod perexem ....